Pinoterapia


Zapraszamy na zabiegi Pinoterapii (Pinopresury), nieinwazyjnej metody pracy z ciałem. Za pomocą stalowych lub mosiężnych pinów (klawików), pinokatów, stymuluje się określone punkty, obszary ciała w zależności od schorzenia i celu terapii. Metoda ta jest swoistym pomostem pomiędzy medycyną konwencjonalną a naturalną. Łączy w sobie zdobycze akupunktury, akupresury, refleksoterapii, techniki medycyny manualnej (terapia manualna), różnorodne techniki masażu. Całość tworzy kompleksową metodę leczenia.

 

 

pinoterapia w Lublinie, Rzeszowie, Warszawie i Sandomierzu
pinoterapia w Lublinie, Rzeszowie, Warszawie i Sandomierzu

 

 

Klawiterapia jak i pinoterapia (pinopresura) to polskie metody pracy z ciałem. Twórcą i propagatorem pinoterapii jest lek. med. Radosław Składowski.

 

Zaliczana jest do terapii odruchowych, gdzie wykorzystywane są procesy samonaprawcze organizmu. Jest współczesną kontynuacją akupunktury, jednak tu – inaczej niż w akupunkturze – skóra nie jest przebijana. Wiele miejsc odpowiada punktom akupunkturowym, ale w pinoterapii bodźcuje się (stymuluje) całą skórę, która przez układ nerwowy ma wpływ na narządy wewnętrzne. Za pomocą tej metody można poprawić trawienie, wyregulować poziom hormonów, jak również zwalczyć bóle i zawroty głowy. Bodźcowanie na skórze pobudza pewne ośrodki w mózgu. Dzięki temu nasz układ mięśniowy, czy też więzadłowy odbiera sygnały od odpowiadających im części mózgu, po czym następuje rozluźnienie zgromadzonych napięć. Wpływa na odreagowanie psychologiczne i nerwowe. Znosi napięcia, działa odtruwająco i odkwaszająco na organizm. Działanie terapeutyczne w pinoterapii opiera się na wiedzy z zakresu elektryczności tkanek oraz zdolności organizmu do samoleczenia. Pinoterapia znakomicie działa zwłaszcza na obszary, które są objęte dysfunkcjami w zakresie utracenia przewodnictwa nerwowego, w celu jego zaktywizowania i wzmocnienia siły mięśni.

 

Pinoterapię stosujemy w terapii schorzeń m.in.:

 

- chorób kręgosłupa, układu ruchu
- wad postawy, skoliozy
- bólów mięśniowych i stawowych
- urazów sportowych
- chorób układu nerwowego, w tym wszelkich bólów np. głowy, reumatoidalnych, krzyża, migren; zaburzeń czucia
- zaburzeń naczyniowo-ruchowych,
- zaburzeń czynnościowych po wypadkach komunikacyjnych;

- w usprawnianiu blizn

klawiki - piny do klawiterapii i pinopresury
klawiki - piny do klawiterapii i pinopresury
odreagowanie klawikami
odreagowanie klawikami