Pierwsza wizyta


Terapie w naszych gabinetach, pomimo ich niezaprzeczalnej wartości prozdrowotnej, nie są procedurami medycznymi, o których mowa w ustawie o zawodzie lekarza.

W tutejszej placówce nie diagnozuje się i nie klasyfikuje się chorób ani ich nie leczy w świetle w/w ustawy.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta

w naszym gabinecie?

 

Ból kręgosłupa, mięśni, stawów, głowy, wady postawy, oraz wszelkiego rodzaju dysfunkcje ruchowe to najczęstsze powody pierwszej wizyty w naszych gabinetach. Niestety najczęstszym powodem pierwszej wizyty nie jest profilaktyka, lecz silne bóle oraz głębokie dysfunkcje aparatu ruchu. Podpowiadamy jak wygląda i jak przygotować się do pierwszej wizyty w Gabinecie Chiropraktyki, Masażu i Naturoterapii:

 

WYWIAD DIAGNOSTYCZNY I BADANIE MANUALNE

Wizyta w gabinecie trwa do 1 godziny, podparta jest zawsze rozmową, podczas której terapeuta zbiera wszystkie informacje odnośnie dolegliwości bólowych oraz historii choroby pacjenta. Przypomnij sobie o wszystkich problemach, urazach jak np. złamania, skręcenia, określ jak długo istnieje problem – tydzień, miesiąc czy kilka lat oraz w jakich sytuacjach, pozycjach posturalnych występuje nasilenie bólu.

Dlatego prosimy (jeżeli posiadasz) o zabranie dokumentacji medycznej opisującej dotychczasowe leczenie a także wszystkich aktualnych wyników badań takich jak zdjęć RTG, wyników obrazowych tomografii, rezonansu, USG oraz ich opisy.

Jeżeli nie masz zrobionych takich badań, terapia będzie się opierała o informacje zebrane podczas rozmowy a także o wykonane przez terapeutę badanie manualne, tzw. diagnostykę palpacyjną i funkcjonalną, która weryfikuje nieprawidłowości i dysfunkcje w ciele.

Aby można było przeprowadzić dokładne badanie manualne i funkcjonalne, oraz późniejszą terapię, możesz zostać poproszona/y o rozebranie się do bielizny. Jeżeli wiesz, że taka sytuacja jest dla Ciebie niekomfortowa warto zabrać strój na przebranie (krótkie spodenki). Zachęcamy także do zakładania luźniejszego ubioru na czas wizyty w gabinecie.

 

TERAPIA W GABINECIE

Wszystkie zabiegi prowadzone w naszych gabinetach są bezpieczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Formy terapii dostosowane są do odpowiedniego schorzenia. Za każdym razem informowany jesteś jak będzie wyglądał zabieg, dlaczego ta metoda pracy i jakie efekty powinna przynieść. Dla nas najważniejsze jest abyś odczuł znaczną ulgę i poprawę, szybko i bezboleśnie. Dbamy o Twoje zaufanie i miłą atmosferę w gabinecie.

 

ZALECENIA

Na sam koniec wizyty zostaniesz poinformowany, co udało się zrobić, odblokować, poprawić podczas pierwszej wizyty, a co wymaga jeszcze dodatkowego bodźca i opieki podczas kolejnej. Jeżeli jest taka potrzeba dostaniesz do zastosowania odpowiednie zalecenia z zakresu chiropraktyki i naturoterapii.

 

Żaden sposób terapeutyczny proponowany w tutejszych Gabinetach nie zwalnia z wizyty u lekarza odpowiedniej specjalności, jeśli jest taka potrzeba i wskazania! Nie należy przerywać żadnych kuracji farmakologicznych ani zleconej rehabilitacji bez konsultacji z odpowiednim lekarzem!

 

„TWOJE ZDROWIE JEST NASZĄ SATYSFAKCJĄ”

 

Serdecznie zapraszamy do naszych Gabinetów

mgr Magdalena Maria Boroń i mgr Mariusz Dąbrowski