Masaż Tkanek Głębokich, ROLFING


masaztkanekglebokich.pl kurs z mgr Piotr Szałański
masaztkanekglebokich.pl kurs z mgr Piotr Szałański

masaż tkanek głębokich, rozluźnianie powięziowe, integracja strukturalna - ROLFING

 

Masaż tkanek głębokich (MTG) to forma manualnej pracy z ciałem. To świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Bezpośredni rodzaj pracy zwiększajacy gibkość i ruchomość tkanek miękkich. Bardzo popularna forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu (i nie tylko).

 

Masaż tkanek głębokich to rodzaj pracy z tkanką łączną. Jego znaczna część wywodzi się z integracji strukturalnej, (tzw. Rolfingu) koncepcji zapoczątkowanej przez Idę Rolf. Masaż tkanek głębokich zawiera także elementy rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz terapii punktów spustowych.

 

 

kurs u Amerykańskiego Rolfera Kala Sellersa
kurs masaż tkanek głębokich z projekt masaż
kurs masaż tkanek głębokich z projekt masaż

Podstawowym celem zabiegu jest zwracanie uwagi na zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. W technice tej ruchy są wykonywane nadzwyczaj precyzyjnie. Pracuję się bardzo powoli dając tkankom czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków. Kolejną cechą tego rodzaju masażu jest stosowanie bardzo małych lub w ogóle nie stosowania środków poślizgowych.

 

Nazwa metody „Masaż tkanek głębokich” mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta w rzeczywistości metoda ta okazuję się że wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu.

 

najważniejsze wskazania:
- wady postawy
- stany pooperacyje, blizny
- przewklekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien
- nerwobóle,
- stres, zmęczenie
- profilaktyka
- choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe
- brak pełnej ruchomości w stawach, zmniejszenie ruchomości tkanek

 

 

Dypl. Masażysta/Terapeuta

masażu tkanek głębokich

 

Magdalena Boroń i Mariusz Dąbrowski  

 

   zapraszają na masaż