Masaż klasyczny, leczniczy kręgosłupa


Zapraszamy na masaże: 

 

KLASYCZNE

LIMFATYCZNE

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

ROLFING

KRĘGOSŁUPA

BAŃKĄ CHIŃSKĄ

BIOMASAŻ

Masaż klasyczny i limfatyczny

MASAŻE LECZNICZE 

(klasyczne i limfatyczne)

 

- relaksacyjny twarzy i głowy

wskazania: choroby psychosomatyczne (histeria, agresja, drażliwość, wybuchowość, lęki, nerwice, niska samoocena, impulsywność), bóle głowy, bóle zatok, nadciśnienie, niedociśnienie, blokady układu limfatycznego (zgrubienia)

- brzucha 

wskazania: bóle brzucha, zaparcia jelita grubego, kolka jelitowa, żebrowa, zaburzenia perystaltyki jelit, słaba przemiana materii, nieregularne wypróżnianie, rozrzedzona masa kałowa, rozbudowana tkanka tłuszczowa, cellulit

- pleców, kręgosłupa (szyja, pas barkowy, plecy i biodra, rozprężający kręgosłupa)

wskazania: bóle mięśni i stawów, bóle kręgosłupa, zapalenie mięśni i stawów, zapalenia nerwów, rwy kulszowej i barkowej, niedociśnienie, niedomagania w układzie krążenia - krwionośnym i limfatycznym, bóle podłopatkowe

- kończyny dolnej i górnej

wskazania: bóle mięśni i stawów, zapalenie nerwu kulszowego, blokada węzłów chłonnych, syndrom "zaniku mięśni", syndrom zimnych nóg, zapalenie splotów nerwowych, niedomagania w układzie krążenia - krwionośnym i limfatycznym

masaż tkanek głębokich

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH - ROLFING

 

To forma manualnej pracy z ciałem. To świadome nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Bezpośredni rodzaj pracy zwiększający gibkość i ruchomości tkanek miękkich.

 

Podstawowym celem zabiegu jest zwracanie uwagi na zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. W technice tej ruchy są wykonywane nadzwyczaj precyzyjnie. Pracuję się bardzo powoli dając tkankom czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków. Kolejną cechą tego rodzaju masażu jest stosowanie bardzo małych lub w ogóle nie stosowania środków poślizgowych.

 

Nazwa metody „Masaż tkanek głębokich” mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta w rzeczywistości metoda ta okazuję się że wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu.

 

najważniejsze wskazania:

- wady postawy

- stany pooperacyje, blizny

- przewklekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien

- nerwobóle,

- stres, zmęczenie

- profilaktyka

- choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe

- brak pełnej ruchomości w stawach, zmniejszenie ruchomości tkanek

 

 

Masaż bańką chińską

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ (pleców i kończyny dolnej)

 

wskazania:

 

- zapalenie i bóle mięśniowe

- zapalenie rwy kulszowej i barkowej

- schorzenia stawów

- nadmierna ilość tkanki tłuszczowej

- cellulit

 

Biomasaż

BIOMASAŻ - masaż biopola (aury) człowieka

 

wskazania:

 

- zaburzenia w  *biopolu człowieka

- nierównomierne rozłożenie energii w aurze 

- osłabienie energetyczne

- zaburzenia pracy *czakr (centrów energetycznych)

- schorzenia psychosomatyczne (stres, nerwice, nadpobudliwość, zaniżenie samooceny, brak dowartościowania)

 

Masaż trwa około 20-30 minut w zależności od potrzeb.

 

*Energie płynące w organiźmie tworzą biopole (aura, płaszcz energetyczny), niewidoczną gołym okiem otoczkę wokół ciała. Biopole jest przejawem wielu procesów życiowych w organiźmie, także procesów myślowych. Jego składnikami są m.in.: emisja fotonów, pole elektromagnetyczne, ciepło.

 

Osoby posiadające zdolność widzenia aury mogą obserwować biopole u innych osób. Kolor odzwierciedla stan zdrowia, emocji i rodzaj myśli. 

 

Zaburzenia kształtu i koloru biopola świadczą o chorobie organizmu często jeszcze nie ujawnionej w ciele fizycznym.

 

*Czakry - są to centra energetyczne w kształcie lejków, wirujące z bardzo dużą prędkością, wprowadzając energię wszechobecną do obszaru za który jest odpowiedzialny o odprowadzając energię przerobioną na zewnątrz. Są odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Każda czakra związana jest z ośrodkiem hormonalnym i dostarcza energii do jego funkcjonowania.

 

Blokada przepływu energii, a także przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha człowieka.