FAQ


 

Holistyka (Holizm, Holistyczny)Pojęcie "holistyczny" pochodzi z języka greckiego od słowa "holos", które oznacza "całość". Holistyczne metody uzdrawiania traktują człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą sferę materii, umysłu i ducha. Zamiast wyodrębniania problemów i leczenia ich objawów, rozważa się zaistniałą dolegliwość w kontekście całej istoty.

Patrzeć na siebie i swoje życie holistycznie to znaczy dostrzegać, że "wszystko przejawia się we wszystkim", że nic w naszym życiu nie jest odzielone od nas, a wszystkie nasze doświadczenia pochodzą z naszych, choć niekoniecznie świadomych, intencji oraz wynikających z nich poglądów i przekonań. Nie ma nikogo poza nami, kto mógłby zdecydować o kształcie naszego życia. Akceptując tę prawdę robimy poważny wstęp do wolnosci w Czystej Naturze.

Oczywiste jest, że przyczyny wszystkich problemów, niedomagań i chorób leżą w naszym umyśle, dlatego przede wszystkim należy uzdrawiać wewnętrzną sferę przyczyn problemów i dolegliwości - nasze intencje. Jednak warto wspomagać się działaniami w pozostałych aspektach życia, one przecież też są wyrazem naszego stosunku do siebie - to przyspiesza uzdrowienie i rozwój.

Skoro uzdrowienie, jednanie się z naszym Prawdziwym Potencjałem, przebiega na wszystkich płaszczyznach, to znaczy, że pełna manifestacja zdrowia jest wówczas, gdy przejawi się w naszym ciele, umyśle i sercu - całym naszym życiu.

medycyna holistyczna, naturalna, naturoterapia
medycyna holistyczna, naturalna, naturoterapia

„MEDYCYNA HOLISTYCZNA"

Współczesna medycyna, w szczególności chirurgia, jest olśniewająca w leczeniu dolegliwości pojedynczych układów człowieka i doskonale sobie radzi z ostrymi i traumatycznymi przypadkami. Jednakże leczenie chorób o złożonym podłożu oraz chronicznych wymaga uwzględnienia aspektów socjologicznych, emocjonalnych i psychologicznych. W takim przypadku medycyna holistyczna jest bardzo przydatna. Bierze ona pod uwagę szeroki wachlarz wymagań pacjenta. Czas, cierpliwość i zrozumienie są niezbędnymi narzędziami terapeuty.

 

 

Medycyna holistyczna wg Hertha Larive oparta jest na czterech zasadach :

1. Wielopoziomowość egzystencji:
FIZYCZNA
UMYSŁOWA
EMOCJONALNA
DUCHOWA

2. Ciało ludzkie posiada naturalne właściwości leczenia i regulacji samego siebie oraz winno pozostawać w stanie homeostazy.

3. Każdy pacjent jest niepowtarzalną i szczególną osobą. Choroby maja podobne objawy, ale osoby na nie chorujące są różne. Istotna jest współpraca ze strony pacjenta i udział jego odpowiedzialności w procesie leczenia.

Stres towarzyszy każdemu z nas, pozbawiając sił i energii. Wpływa niekorzystnie na organizm, mięśnie stają się napięte. Właśnie wtedy potrzebne są sprawne dłonie, które potrafią zdziałać cuda przy pomocy masażu. Dzięki regenerującym zabiegom odzyskasz siły witalne oraz komfort psychiczny. Pamiętaj, że gdy ciało jest odprężone, psychika także wraca do równowagi.