Bioenergoterapia


 

W Polsce zawód Bioeneroterapeuty jest zawodem rzemieślniczym, kształcenie prowadzone jest wg schematu"uczeń-czeladnik-mistrz" Szczegółowe wymogi dot. zawodu określone są w Zarządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (Dz.U.nr 82,poz.537 z dn.27.04.2010r.)

Charakterystyka zawodu:

nr rej.zawodu 323002

 

1.Bioeneroterapeuta rozpoznaje zaburzenia bioenergetyczne organizmu, eliminuje je przywracając swobode przepływów bioenergii między poszczególnymi jej poziomami i warstwami aury (polami bioplazmy), centrami energetycznymi (czakrami) oraz organami lub ich grupami w celu zharmonizowania zoptymalizowanych ilościowych i jakościowych stanów bioenergii i jej wymiany z otoczeniem.

 

2. Do zadań tej specjalności należy:

-ustalanie obszarów zakłóconych wykorzystując dla ich określenia wyćwiczone możliwości własnego organizmu, metody i środki radiestezyjne, irydologiczne itp

-informowanie zainteresowanego o zaburzonych strefach, zalecenie konsultacji lekarskich

-oczyszczanie energetyczne zaburzonych stref organizmu

-oczyszczanie i udrażnianie meridianów (kanałów energii)

-zasilanie stref bioenergetycznych niedoborów

-oczyszczanie i energetyzowanie czakr

-harmonizowanie i wzmacnianie aury

-uszczelnianie i wzmacnianie osłony energetycznej organizmu

-formułowanie zaleceń, informowanie o spodziewanych skutkach, uprzedzanie o przeciwskazaniach

-stosowanie ogólnych i szczególnych zasad i zalecen higieny oraz bezpieczeństwa z bioenergiami

 

3. Może również:

-wzbogacać podstawową metodykę eliminowania dolegliwości o naturalne sposoby praktykowane w świecie

-rozwijać umiejętności oddziaływania na wyższych poziomach energetycznych jak np. uzdrawiania na odległość itp.

-wzbogacać zabiegi wachlarz stosowanych metod weryfikacji stwierdzonych zaburzeń enetgetycznych organizmu

-wzbogacać zabiegi bioenergoterapeutyczne ćwiczeniami relaksacyjno-medytacyjnymi itp

-korzystac z dorobku współczesnej nauki i techniki do uwspółcześniania terminologii ,metodyki zabiegów

-uzupełniająco stosować metodologię i techniki niekonwencjonalne min. z zakresu  innych gałęzi psychotroniki

-prowadzić działalność dydaktyczną

 

ZEGAR RYTMÓW BIOLOGICZNYCH

 

Godzina 23.00 – 1.00


Pracę rozpoczyna pęcherzyk żółciowy. Osoby mające z nim problemy zazwyczaj w tym okresie budzą się lub nie potrafią spać.

 

 

Godzina 1.00 – 3.00


Uaktywnia się wątroba. W tym okresie następuje zahamowanie (najniższe nasycenie tlenu w mózgu), dlatego trzeba zwiększyć uwagę, np. podczas podróżowania. W tym czasie również budzą się osoby skarżące się na pęcherzyk żółciowy, ponieważ wątroba i pęcherzyk żółciowy to organy parzyste. Nie poleca się picia alkoholu, palenia papierosów, spożywania tłuszczów, kawy.

 

 

Godzina 3.00 – 5.00


Aktywne są płuca, następuje pobudzenie oddychania, dlatego zazwyczaj o tej porze budzą się palacze, astmatycy, chorzy na oskrzela, z katarem i ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. W tym okresie człowiek odczuwa największy strach i bojaźń. Każda drobnostka nabiera olbrzymiego znaczenia.

 

 

Godzina 5.00 – 7.00


Najbardziej aktywne jest jelito grube. Zaleca się przyzwyczajenie się do wypróżniania - oczyszczenia z niepotrzebnych resztek, unikania stresu i pośpiechu. Należy pić dużo herbaty zielonej. Dopiero wówczas przygotowujemy śniadanie.

 

 

Godzina 7.00 – 9.00


Uaktywnia się żołądek. Wtedy ważne jest spożywanie witamin. Powinniśmy wtedy zjadać obfite śniadanie, a w miarę zbliżania się do wieczora jeść coraz mniej. Organizm potrzebuje ciepła, dlatego nieodpowiedni jest o tej porze chłodny prysznic lub kąpiel.

 

Godzina 9.00 – 11.00


Aktywnie pracują trzustka i śledziona, nie poleca się spożywania alkoholu! Odpowiednie są owoce, miód (jest to jedyna pora w ciągu dnia, kiedy organizm jest w stanie strawić słodycze). Ilość wydzielonej insuliny i enzymów trawiennych jest wystarczająca do właściwego strawienia tego typu pokarmu. Natomiast słodyczy nie powinno się jeść późnym popołudniem i wieczorem. Powinniśmy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, możemy jednak rozwiązywać zadania intelektualne. Około godziny 11.00 następuje dopołudniowy szczyt sprawnościowy.

 

 

Godzina 11.00 – 13.00


Pora aktywnej pracy serca. Wtedy najefektywniej pracuje zaopatrując w krew m.in. mózg i mięśnie. W tym czasie należy pracować umysłowo i fizycznie. Jeżeli serce nie domaga, należy uważać na godziny minimum osierdzia i krążenia wieńcowego czyli 23-1 w nocy. 

 

Godzina 13.00 – 15.00


Okres największej aktywności jelita cienkiego. W tym czasie następuje najefektywniejsze wchłanianie poprzez kosmki jelitowe substancji odżywczych ze strawionego pokarmu. Im bliżej wieczora, tym to wchłanianie staje się bardziej upośledzone. Powinniśmy odpoczywać nie pracować ani fizycznie ani psychicznie, przyjmować w tym czasie leki.

 

 

Godzina 15.00 – 17.00


Najaktywniej pracuje pęcherz moczowy. Korzystne jest spożywanie herbat ziołowych, uprawianie sportu. Układ trawienny jest w stanie przyjąć obfity posiłek, aktywność wzrasta i osiąga drugi szczyt sprawnościowy.

 

 

Godzina 17.00 – 19.00


Pora aktywności nerek. Należy wykluczyć wszystko, co im szkodzi – tłuszcze, cukier, sól, lemoniady, chemikalia, kawę, alkohol, chłód, stresy. Często jest nam wtedy zimno. Starajmy się nie wychładzać nerek - zewnętrznie i wewnętrznie.

 

 

Godzina 19.00 – 21.00


Aktywność przejmuje otoczka serca – Osierdzie. Jest to dobry czas do nauki – człowiek dobrze przyswaja. Jest to pora odpowiednia do słuchania muzyki i relaksu, ale także najbardziej skuteczna dla działania antybiotyków czy stosowanie kremów na chore miejsca.

 

 

Godzina 21.00 – 23.00


Pora aktywności potrójnego ogrzewacza – organizm przygotowuje się do snu, więc nie powinniśmy robić nic, by go uaktywniać.