Aktualności Chiropraktyka-Masaż-Kursy-Naturoterapia-Radiestezja


Chiropraktycy Polscy
Chiropraktycy Polscy

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczeń Pitów za 2017 r.
Zebrane kwoty będą wydatkowane na cele statutowe Stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy - przekaż swój 1% na ratowanie chorych kręgosłupów!

 

 

https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000082388--1045" title="Pity 2017 on-line" target="_blank

 

 

W grudniu świętujemy z pacjentami

 

5 URODZINY HOLISTYKI !!!!Powstała w zamierzeniu jako miejsce przyjazne dla potrzebujących, szczególnie tych którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa. Przez te 5 lat zmienialiśmy się dla Was, by jak najlepiej wykonywać swoją pracę, by pomagać jak największej liczbie pacjentów. By tak było musieliśmy podnosić swoje kwalifikacje szukając kolejnych narzędzi pracy z trudnymi schorzeniami.

 

Ukończyliśmy kursy :
CHIROPRAKTYKI Mc TIMONEY CORLEY
MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH Z ROZLUŹNIANIEM POWIĘZIOWYM I ANATOMIĄ PALPACYJNĄ
ROLFING
AMERYKAŃSKA CHIROPRAKTYKA SOT poziom 1 i 2
DIAGNOSTYKA OBRAZOWA DLA CHIROPRAKTYKÓW,
POMOC PRZEDMEDYCZNA BLS AED
TERAPIA MANUALNA
BIOMASAŻ PELOHA
UZDRAWIANIE DUCHOWE
TERAPIA DYSFUNKCJI POWIĘZIOWYCH

 

Dodatkowo zdaliśmy egzaminy Mistrzowskie w zawodzie NATUROTERAPII oraz czeladnicze w zawodzie BIOENERGOTERAPII.

 

Na przestrzeni czasu oprócz kwalifikacji zmienialiśmy się graficznie, szczególnie zmieniliśmy ulotki i logo - aktualnie LOGO przedstawia dłoń trzymającą motyla - jako symbol opieki i delikatności ale tez swobody ruchu, kolorystycznie nawiazując do kolorów błękitu nieba i wiosennej, odradzającej się zieleni.

 

5 lat to bardzo dużo czasu, setki pacjentów ale też i osób przyjaznych oraz tych z którymi współpracowaliśmy. Serdecznie wszystkim dziękuję za wkład jaki wnieśli do firmy, w szczególności p. Ewie Mucha, Sylwii Górskiej,
Dziękujemy naszym nauczycielom, min.: Henryk Dyczek, Piotr Godek, Rafał Uryzaj, Patryk Sobotka, Maciej Duczyński, Zdzisław Hudak, Kal Sellers, Jan Mackiewicz, Antoni Przechrzta, Ryszard Ulman, Piotr Szałański, Ewa Kulejewska, Tomasz Tittinger, Łukasz Czubaszewski, Rafał Słoniak.

 

Ponadto udało mi się powołać do życia szkołę OŚRODEK DOSKONALENIA ZAWODOWEGO "HOLISTYKA" jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie na rynku pracy zawodów: NATUROTERAPEUTA, CHIROPRAKTYK, BIOMASAŻYSTA, RADIESTETA, REFLEKSOLOG, BIOENERGOTERAPEUTA.


ODZ "Holistyka" został zarejestrowany w ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Starostwo Lubelskie
pod nr EPS.4330.4.2017.TD
Aktualnie trwa pierwszy zorganizowany przez Ośrodek kurs w zawodzie Radiesteta.
W przygotowaniu kolejne kursy zawodowe.
Szczegóły w zakładce Ośrodek Doskonalenia Zawodowego.

 

Zostaliśmy zauważeni jako Marka oraz docenieni za pracę w lokalnych mediach, min. Radio Freee w Lublinie, TV Wschód w Siedlcach oraz Tygodnik Siedlecki.

Oczywiście najwspanialsze oceny naszej pracy piszą sami pacjenci na forach, mediach społecznościowych, Google i witrynach internetowych oraz Ksiedze Gości.

 

W nasza 5 letnią historię wpisują się też akcje charytatywne na rzecz szerzenia profilaktyki chorób narządu ruchu, w szczególności na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz w szkołach.

 

Po wielu zmianach ustabilizowały się miasta w których działamy:
Lublin, Warszawa, Rzeszów, Sandomierz, Sanok.

 

Cyklicznie organizujemy wyjazdy weekendowe do Buska Zdroju, gdzie każdy na własnej skórze docenia moc siarki w terapii stawowej - szczegóły w zakładce Wyjazdy Weekendowe Busko Zdrój.

Rozwijamy się dla Państwa, mamy świadomość, że dużo jeszcze jest do zrobienia i nauczenia się. Mamy pokorę. Wierzymy, że idea Holistyki jako całościowego podejścia do pacjenta - do ciała i duszy - będzie przynosić tak jak dotychczas rezultaty w postaci uśmiechu na twarzy osoby, która przestała cierpieć dzięki naszej pracy.
DZIĘKUJEMY ŻE NAM ZAUFALIŚCIE
DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI

 

 

z dr n. med. Henryk Dyczek
z dr n. med. Henryk Dyczek

Podczas październikowego (2017 r.) zjazdu na kursie Amerykańskiej Holistycznej Chiropraktyki oraz Rolfingu, uzyskaliśmy certyfikaty poświadczające autoryzację naszych gabinetów i praktyk terapeutycznych przez Zarząd Stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy.
Serdecznie dziękujemy! :)

autoryzacja naszych gabinetów przez Stowarzyszenie Chiropraktycy Polscy
KALL SELLERS
KALL SELLERS

ROLFING  Terapia SOT

  Przysiek k/Torunia 11-15 październik 2017r.

 

 

 

Za nami kolejny Kurs. Tym razem zgłebialiśmy wiedze na temat ROLFINGU oraz terapii SOT(Technika Krzyżowo-Potyliczna). Prowadzący- Amerykański Chiropraktyk D.C. Kall Sellers to człowiek o niezwykle dużej wiedzy na temat biomechaniki ciała, technik chiropraktycznych oraz Holistycznego podeścia do człowieka.
Warto było uzupełnic swój warsztat o kolejne umiejetności ! .:-)
Cała ekipa została kompleksowo "naprawiona" co przypłaciliśmy licznymi siniakami ale także wspaniałym samopoczuciem :-)
Wyposażeni w nowe umiejtności oraz pełni zapału wracamy do gabinetów.

 

 

 

 

kurs Radiestezji
kurs Radiestezji

W ten weekend tj 2-3 wrzesień Ośrodek Doskonalenia Zawodowego HOLISTYKA zaingurował pierwszy w swojej historii Kurs Radiestezji.
Bardzo dziękujemy kursantom za zaufanie oraz Mistrzowi Radiestezji Jankowi Wnęk za ogrom przekazanej wiedzy. Kolejny zjazd odbędzie się w weekend tj. 21-22 października 2017 r.w hotelu CAMPANILLE w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.

 

          Szczegóły w zakładce Osrodek Doskonalenia Zawodowego Holistyka

 

 

 

 

 

Profilaktyka wad postawy, odżywianie komórkowe
Profilaktyka wad postawy, odżywianie komórkowe

 

Oprócz pomocy w gabinetach staramy się także promować zdrowy styl życia i profilaktykę schorzeń kręgosłupa :)
Tym razem gościliśmy w Łukowie na spotkaniu ze Studentkami Uniwesytetu Trzeciego Wieku.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, w szczególności p. Eli Jaroszyńskiej oraz wszystkim uczestnikom :)


Do zobaczenia kolejnym razem

Łukowski Ośrodek Kultury

Masaż Tkanek Głębokich
w ofercie Studio Medycyny Holistyczej

 

W ostatni weekend tj. 21-22 styczeń 2017 zakończyliśmy (Magdalena Boroń i Mariusz Dąbrowski) 100-godzinny kurs w Lublinie: "MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną", którego założenia i metody pracy pięknie wpisują się w holistyczne przywracanie naszego zdrowia.

 

Bardzo dziękujemy instruktorom: Piotr Szałański Łukasz Czubaszewski i Agata Wilk-Banasiak z Masaż Tkanek Głębokich.pl za przekazaną ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz za wspaniałą atmosferę podczas trwania całego kursu.

 

Serdecznie zapraszamy po zdrowie :) - na zabiegi z masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego.

 

"Twoje zdrowie jest naszą satysfakcją"

 

 

 

 

Diagnostyka Obrazowa dla Chiropraktyków
Diagnostyka Obrazowa dla Chiropraktyków

Z radością informujemy że w dniu 12.11.2016 r. odbyliśmy szkolenie "DIAGNOSTYKA OBRAZOWA NARZĄDU RUCHU DLA CHIROPRAKTYKÓW" w Przysieku/k. Torunia, które poprowadził lek. med. Piotr Godek, zorganizowane przez Akademia Chiropraktyki i Chiropraktycy.pl

 

Kolejna ogromna dawka wiedzy, tym razem z zakresu umiejętności czytania badań obrazowych RTG, USG, CT, MRI, Scyntygrafi.

 

Dziękujemy serdecznie prowadzącemu warsztaty Panu lek. med. Piotrowi Godkowi oraz organizatorom: prof. Bogumiła Klemp-Dyczek i dr n. med. DC Henryk Dyczek.

 

Magdalena Boroń i Mariusz Dąbrowski

 

 

 

 

Pensjonat "U Chramca"
Pensjonat "U Chramca"

Wyjazd rehabilitacyny

BIAŁKA TATRZAŃSKA 16-18.09.2016r.

 

W dniach 16-18.09.2016 r. odbył się pierwszy wyjazd rehabilitacyjno-terapeutyczny do Białki Tatrzańskiej. W wspaniałej scenerii u podnóża Tatr, stacjonując w pensjonacie "U Chramca", uczestnicy wyjazdu odbyli nasze kompleksowe zabiegi terapeutyczne schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu.

W terapii kręgosłupa pomocne były także kąpiele w "Terma Bania" w wodach termalnych z cenną zawartością mikro-makro elementów. Integracji gupy sprzyjał także mile spędzony czas biesiadowania przy wieczorku tanecznym.

 

Dziękujemy uczestnikom za bardzo udany wyjazd oraz gospodarzom pensjonatu, za wspaniałą gościnę, piękne pokoje i wyśmienitą kuchnię.

 

 

 

wyjazd rehabilitacyjny Białka Tatrzańska
Masaż Tkanek Głębokich Rzeszów
Masaż Tkanek Głębokich Rzeszów

Masaż Tkanek Głębokich

w ofercie Studio Medycyny Holistyczej

 

W dniach 6-11 wrzesień 2016 r. odbył się kurs Masażu Tkanek Głębokich zorganizowany przez Projekt Masaż w Lublinie. Ogromna dawka holistycznej wiedzy praktycznej i teoretycznej pozwoliła wzbogacić ofertę terapeutyczną naszych usług.

 

Serdecznie zapraszamy na zabiegi

„TURNUS REHABIILITACYJNY

BUSKO ZDRÓJ/SOLEC ZDRÓJ 1-3 KWIECIEŃ 2016"

 

Zakończył  sie kolejny wyjazd do Buska Zdroju połaczony z  kapielami siarkowymi . Dodatkowo termin  zbiegł sie z uroczystością celebrowania imienin Ryszarda. Trzech solenizantów w naszej grupie zagwarantowało uczestnikom wspaniała atmosfere zabawy. Coż dodac? Czekamy na kolejny wyjazd po zdrowie i wspaniałe samopoczucie :) 

 

„Terapia kręgosłupa i kąpiele w wodach siarkowych - Busko Zdrój - Solec Zdrój, 11-13.09.2015"

 

Dobiegł końca kolejny udany wyjazd rehabilitacyjny w miejscowościach uzdrowiskowych z bogatym pokładem wód siarkowych, tak cennym leczniczo dla naszego organizmu. Kąpiele w basenach oraz zabiegi terapii manualnej z zakresu chiropraktyki, kręgarstwa i szeroko rozumianych masaży pozwoliły naszym kuracjuszom na pozbycie się uporczywego bólu kręgosłupa, mięśni i stawów. Dzięki krótkiemu szkoleniu z zakresu profilaktyki schorzeń kręgosłupa i naturalnych metod odnowy organizmu, każdy ze słuchaczy dowiedział się jak można zapobiegać powstawaniu schorzeń układu ruchu oraz w jaki sposób stosować profilaktykę swojego organizmu. Cały wyjazd przebiegał w bardzo dobrej atmosferze w połączeniu z wieczorkiem integracyjno-tanecznym. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na kolejne turnusy rehabilitacyjne.

           

 

            BUSKO ZDRÓJ 13-15 MARZEC 2015r.                              

Trzeci z kolei wyjazd do Buska Zdroju okazał się wspaniały i udany  jak poprzednie. Co prawda pogoda była nieco kapryśna w piątek i w sobotę, ale za to w niedzielę odwdzięczyła się z nawiązką racząc nas ślicznym wiosennym słońcem. Dobrze się stało, gdyż w Parku Zdrojowym organizowany był wtedy pokaz sokolników- okazałe ptaki wspaniale prezentowały się w blasku ciepłych promieni słonecznych. 

Wieczory upłynęły pod znakiem celebracji święta naszych pięknych solenizantek- Bożeny i Krystyny w pięknej oprawie śpiewu, dobrego humoru i dowcipów.

Kąpiele siarkowe, sauny oraz zabiegi chiropraktyczne  zregenerowały wspaniale ciała wszystkich  uczestników.

 

Dziękujemy po raz kolejny za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli! 

 

 

Busko Zdrój 13-15.03.2015r.

Turnus rehabilitacyjny w Busku Zdroju

 

Kolejny Turnus rehabilitacyny w Busku Zdroju za nami. Pogoda była przepiękna- prawdziwa Polska Złota Jesień!

Każdy wspaniale odpoczął od codzienności, pospacerował, poleniuchował w basenie siarkowym i strefie Spa.

Wieczory oczywiście zarezerwowane były dla części rozrywkowej . Było wspaniale. 

Serdecznie dziękuję wszystkim pacjentom za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli, za miłe słowa, uśmiechy i wspólnie spędzony czas.

Busko zdrój 6-7.10.2014r.
www.facebook.com/Studio.Medycyny. Holistycznej
www.facebook.com/Studio.Medycyny. Holistycznej

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebooku!

 

www.facebook.com/Studio.Medycyny.Holistycznej

 

Wyjazd weekendowy w Busku Zdroju
Wyjazd weekendowy w Busku Zdroju

„POBYT W BUSKU ZDROJU"

 

 

W dn. 7-9 marzec br. odbył się wyjazd rehabilitacyjny dla pacjentów. Pogoda nam dopisała - spacerowaliśmy oraz zwiedzaliśmy Busko Zdrój .

Hotel spełnił oczekiwania - bylo czysto i przyjemnie.

Panowie wspaniale celebrowali Dzień Kobiet. Czas spędzony w  Basenach Termalnych był wyjątkowy - wszyscy znakomicie się zrelaksowali, odpoczęli oraz zregenerowali w wodzie solankowo-siarkowej, saunach-parowej i suchej oraz w jacuzzi i basenach. Dodatkowo zabiegi z zakresu chiropraktyki pozwoliły uwolnić się od bólu kregosłupa i mięśni. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że warto było pojechać i wybierają się na kolejne turnusy.

Dziękujęmy za zaufanie i zapraszamy kolejny raz!

 

Oto  niektóre opinie kuracjuszy:

"Było wspaniale.dawno tak nie odpocząłem. Atmosfera wyśmienita.Polecam!"-p..Adam

"Super organizacja, relaks w basenach i zabiegi chiropraktyki.Warto było.Dziekuję organizatorom" -p.Marysia

"Urokliwe miejsce, świetna atmosfera, piękny i nowoczesny kompleks basenów siarczkowych oraz zabiegi chiropraktyki pozwoliły zregenerować organizm - kręgosłup i skóra jak nowe!"-p. Mariusz

 

TARGI ZDROWIA 

 

Targi Zdrowo Zakręcone odbyły się w dniach 5-6 października 2013 roku na terenie Galerii, przy ulicy Fabrycznej 2 w Lublinie.

Celem Targów było promowanie oraz motywowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Oferta Targów skierowana była do wszystkich, którzy są zainteresowani zdrową dietą, aktywnym spędzaniem czasu, dbaniem o zdrowie oraz wygląd zewnętrzny.
Oczywiście na tych targach nie mogło zabraknąć Studio Medycyny Holistycznej oraz naszej oferty z zakresu chiropraktyki i naturoterapii.
Odwiedzający targi skorzystali z bezpłatnych konsultacji z zakresu profilaktyki oraz diagnostyki wad postawy u dorosłych i dzieci. Mieli dodatkowo możliwość wylosowania 10 kart upominkowych dla siebie lub najbliższych na zabiegi w naszym gabinecie.